hodina detom

kontinencia

logo ifmsa

Príručka múdrych rodičov

Prirucka chytrych rodicu

Napísali o nás

Nasledujúci článok je prevzatý z:http://www.teraz.sk/zahranicie/slovak-na-pode-eu/107167-clanok.html

Sedemnásťročný Slovák na pôde EÚ opísal život postihnutých detí

TASR, 20. novembra 2014 16:13

Bol vybraný, aby predniesol príhovor na 4. výročnej konferencii európskej platformy proti chudobe, ktorá sa koná pri príležitosti 25. výročia prijatia Dohovoru OSN o právach dieťaťa.

Brusel 20. novembra (TASR)- Sedemnásťročný Slovák Dominik Drdul dnes v mene všetkých detí so zdravotným znevýhodnením vystúpil v Bruseli pred zástupcami Európskej komisie a predstaviteľmi Európskeho parlamentu. Bol vybraný, aby predniesol príhovor na 4. výročnej konferencii európskej platformy proti chudobe, ktorá sa koná pri príležitosti 25. výročia prijatia Dohovoru OSN o právach dieťaťa.

Dominik zvládol trému a výbornou angličtinou predniesol svedectvo o tom, aký je život zdravotne postihnutých detí. Narodil sa s rázštepom chrbtice a hydrocefalom a ako poznamenal, mnoho detí v krajinách EÚ na takéto ochorenie umiera, či už z dôvodu zlej zdravotnej starostlivosti, nedostatku vedomostí a informácií alebo slabej podpory pre ich rodiny.

je názov článku, v ktorom Dominik Drdul, 15-ročný vozíčkar, hovorí o tom, čo nové sa naučil a čo získal  vďaka účasti na aktivitách projektu „Spoliehame sa na vlastné sily“, ktorý Slovenská spoločnosť pre spina bifida organizuje od júla 2013 vďaka podpore Nadácie pre deti Slovenska z fondu Hodina deťom. Viac si môžete prečítať v priloženom článku.

Týždenník život písal o inkontinencií a spôsobe, ako sa vďaka samokateterizácií dá zvládnuť inkontinencia a všetky úskalia, ktoré so sebou prináša.

Attachments:
Download this file (Slovenka 12-2010.pdf)Slovenka 12-2010.pdf321 kB

Menej zdravotných problémov a viac nezávislosti

Únik moču, časté infekcie močových ciest, močové kamienky a mnohé ďalšie urologické komplikácie sú stále súčasťou života mnohých ľudí na vozíku. Tieto komplikácie bránia takto hendikepovaným ľuďom zapojiť sa aktívne do spoločnosti. Našťastie svitá na lepšie časy ... Ing. Peter Hric je veľmi aktívny a úspešný mladý muž, spýtali sme sa ho, ako to robí.

slovenka_roka_2009_v_vadovicova

Počas štúdia na Gymnáziu pre telesne postihnutých na Mokrohájskej ulici v Bratislave sa začala venovať športovej streľbe. Pod vedením trénera Jozefa Širokého st. kráča už jedenásť rokov po stupienkoch športovej kariéry. V roku 2005 sa stala majsterkou Európy, v roku 2006 majsterkou sveta, viackrát získala medailu ako členka družstva a na paralympijských hrách v Pekingu v roku 2008 si vybojovala zlatú medailu. Je profesionálnou športovkyňou, popritom študuje aplikovanú telesnú výchovu a sociálnu prácu.