Rodičom šesťročnej Ninky, ktorá od narodenia trpí vývojovou chorobou obličiek, a polročnej Nelky, ktorá sa narodila s rázštepom chrbtice a bojuje aj s hydrocefalom a inými komplikáciami, ukradli koncom minulého roka spred činžiaka vo Svätom Jure auto. O pár dní sa Miklošovičovcom ozvali z Biskupského úradu v Nitre. „Bolo nám to nepríjemné, lebo už sme sa dohodli s pánom z Bratislavy. Daroval nám väčšie auto, ktoré však musí prejsť opravou. No na biskupskom úrade nám povedali, že auto nám venujú v každom prípade. Takže sme boli o to šťastnejší! O vozidle z biskupského úradu sme dali vedieť aj spomínanému pánovi, aby náhodou niektorí ľudia nepoukazovali na to, že sme nenásytní alebo niečo také,“ povedala Veronika Miklošovičová.
S nitrianskym diecéznym biskupom Mons. Viliamom Judákom sa Miklošovičovci stretli aj osobne v Nitre. „Upozornili sme otca biskupa, že nie sme veriaci, nechceli sme klamať, ak by s tým mal byť náhodou problém, aby sme nevyzerali ako chrapúni. Pán biskup v tom však nevidel nijaký problém, chcel pomôcť dieťatku, ktoré za nič nemôže. Dokonca sa ponúkol, že Ninu a Nelu môže pokrstiť,“ dodala pani Miklošovičová. „Sme mu naozaj veľmi vďační! Chystáme sa mu poďakovať aj písomne. Radi by sme mu poslali aj fotky našich detičiek, staršia dcérka mu chce namaľovať nejaký obrázok, len nám to, žiaľ, momentálne nevychádza, keďže som práve s malou Nelinkou v nemocnici.“
„Som rád, že sme mali tú česť sa s Mons. Viliamom Judákom stretnúť osobne. Jeho Excelencia je príjemný pán, s ktorým bolo potešenie viesť rozhovor. I keď sme bez vyznania a nechodíme do kostola, máme hlbokú úctu k Bohu. Každý máme v sebe vieru v toho svojho Pána, nech ho nazývame akýmkoľvek menom. A ľudia ako Mons. Judák len umocňujú vieru, že dobro a láska k blížnemu svojmu nie je len obohraná fráza. Zároveň chcem vyjadriť poďakovanie Martinovi Štofkovi, diecéznemu ekonómovi, ktorý celú záležitosť s autom zorganizoval a skontaktoval nás s otcom biskupom. Je radosť vedieť, že sa z ľudí v dnešných uponáhľaných časoch nevytratila dobrota, porozumenie a láska,“ povedal pre Katolícke noviny Martin Miklošovič.

 

Článok je prevzatý z Katolíckych novín č. 2/2008

Zuzana Artimová